Uroczyste obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się Mszą Świętą o godzinie 7:30 w Kościele Parafialnym pod wezwaniem WNMP w Gaci.

Po Mszy Św. intencyjnej strażacy, zaproszeni goście i licznie zgromadzeni mieszkańcy w uroczystym pochodzie prowadzonym przez Orkiestrę Dętą OSP w Gaci oraz poczty sztandarowe jednostek straży pożarnych i szkół z terenu Gminy Gać, udali się pod pomnik upamiętniający Ofiary Pacyfikacji wsi Gać.

W uroczystości wzięli udział  przedstawiciele władz samorządowych, jednostek oświatowych, delegacja harcerzy, mieszkańcy gminy i strażacy OSP, którzy w tym dniu również świętowali Dzień Strażaka.

Po prezentacji pocztów sztandarowych, wysłuchaniu hymnu Wójt Gminy Gać Grażyna Pieniążek wygłosiła okolicznościowe przemówienie. Podczas uroczystości odbyła się ceremonia złożenia kwiatów i zniczy przez liczne delegacje. Zwieńczeniem wydarzeń była część artystyczna przygotowana przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gaci. Tematyczne wiersze i śpiewy przybliżyły ważność Konstytucji 3 Maja. Obchody zakończył piękny koncert pieśni patriotycznych  w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP w Gaci.